Eğitim Camiası
Eğitim Camiasının Buluşma Noktası

MEB’den Özel Okul Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı özel okullara ilişkin bilgileri yapılan bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu.

0 50.051

MEB‘den Özel Okul Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı özel okullara ilişkin yaptığı açıklamada, ” Özel öğretim kurumlarının salgın sğüreciyle başlayan yeni dönemdeki hizmet koşulları, Bakanlığımızın ilgili birimleri tarafından hassasiyetle takip edilmekte, kurum temsilcileri ve sivil toplum kuuluşlarıyla gerekli değerlendirmeler yapılmaktadır” denildi.

İşte yapılan MEB’den Özel Okul Açıklaması :

” Özel öğretim kurumlarının salgın süreciyle başlayan yeni dönemdeki hizmet koşulları, Bakanlığımızın ilgili birimleri tarafından hassasiyetle takip edilmekte, kurum temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerekli değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu süreçte önceliğimiz; öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızın sağlıklı, güvenilir bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerinden yararlanması ve eğitimin devamlılığıdır. Bu noktadan hareketle, özel okul velileri tarafından Bakanlığımıza ulaştırılan talep ve öneriler, titizlikle değerlendirilmiş ve dikkate alınması gereken hususlar, özel okul temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşılmıştır.
Dünyada ve ülkemizde eğitim alanında yaşanan bu zorlu süreçte özel öğretim kurumlarımızın, öğrencilerimizin eğitim hakkı başta olmak üzere bünyesindeki öğretmen ve çalışanların haklarını da gözeterek velilerimizin maddi manevi talepleriyle ilgili yapmakla yükümlü oldukları düzenlemelerin yakın takipçisi olacağız.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur. ”

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim için alınan önlemlerle ilgili daha önce de açıklamada bulunmuştu. Selçuk’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle idi:

Okullarımızı 21 Eylül’de açma çabasındayız, görüşmeler sürüyor.

Okulların öz değerlendirme yapmasını da istiyoruz.

Bu, toplumun tamamının üstlenmesi gereken bir görev.

Dezenfektan ve maske konusunda endişemiz yok. Okullarımızdaki hazırlık memnuniyet verici.

Uzaktan eğitimle ilgili toplantımız olacak.

Okullar açılmazsa ne kazanırız ne kaybederiz bunu değerlendiriyoruz. Mekansal ve müfredat olarak seyreltme formülü olacak.

 

0 0 Oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerini seveceksin, lütfen yorum yapx
()
x