Eğitim Camiası
Eğitim Camiasının Buluşma Noktası

eTwinning Gruplarıyla ilgili 2020 yılındaki Önemli Noktalar

Gruplar çevrimiçi eğitimcilerin buluşup fikirlerini paylaştıkları yerler olduğundan; eTwinning Live, Covid-19 salgını sırasında büyümeye ve eTwinning topluluğuna fayda sağlamaya devam etti.

0 3.113

2020’nin sonunda, platformda 170.000’den fazla kullanıcının dahil olduğu 4.500’den fazla grup mevcuttu.  Pandemi ve öğretmenler için çevrimiçi buluşma noktalarına yönelik artan talep nedeniyle, birçok grup pandemi sırasında işbirliği yapmaya ve deneyimlerini paylaşmaya başladı.

Yeni oluşturulan gruplardan biri, okulların kapatılmış olmasından etkilenen öğretmenlerin birbirleriyle buluşup birbirlerini desteklemeleri için Nisan 2020’de açılan “eTwinning at home (Evde eTwinning)” idi.  Bu grup gelişti ve artık öğretmenlerin görüşleri, aktiviteler ile ilgili kılavuzlar ve çevrimiçi seminerler dahil olmak üzere harmanlanmış öğrenme yaklaşımları için yeni bir kaynak haline geldi.

“Özel Gruplar”, çeşitli konular hakkında deneyimli eTwinner’lar tarafından yürütülür. Şu anda, çevre eğitimi, STEM ve e-Güvenlik gibi belirli temalara odaklanan 15 aktif Özel Grup bulunmaktadır. Mesleki Eğitim ve Öğretim (MEÖ) okullarındaki öğretmenler için oluşturulan en son Özel Grup “Global Community of Practice (Global Uygulama Topluluğu)”, 2020 Mayıs ayında başlatıldı.

Özel Grup moderatörleri, aynı zamanda eTwinning Topluluğunun önde gelen üyeleridir ve aktif olarak çevrimiçi seminerler düzenlerler, çevrimiçi konferanslar ve etkinlikler sırasında sunumlar yaparlar ve eTwinning topluluğu için materyal oluştururlar. 2020 yılında; Özel Grup moderatörleri, topluluğun erişimine açık olan ve çevrimiçi grupların yönetilmesiyle ilgili bir el kitabı yayınladılar.

Bir eTwinning grubuna katılarak tüm bu aktiviteleri nasıl deneyimleyebilirsiniz? Bu çok kolay! eTwinning Live’de oturum açın, “Gruplar” bölümüne gidin, arama aracını kullanarak kendiniz için bir grup bulun ve katılın.

0 0 Oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerini seveceksin, lütfen yorum yapx
()
x