Eğitim Camiası
Eğitim Camiasının Buluşma Noktası

YKS Sonuçları Açıklandı mı?

YKS tercih sonuçları açıklandı mı, bugün mü açıklanacak 2020? YKS tercih sonuçları 'sonuc.osym.gov.tr' adresinde yer alacak

0 50.109

YKS tercih sonuçları adaylar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. 27-28 Haziran tarihinde 3 oturum halinde gerçekleştirilen YKS sınavı sonrasında 6-14 Ağustos tarihleri arasında adaylar tercihlerini yaptılar. Üniversite kayıt tarihlerine yaklaştıkça YKS tercih sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kalıyor. İşte ÖSYM tarafından açıklanacak 2020 YKS tercih sonuçlarıyla ilgili detaylar…

YKS tercih sonuçları için geri sayım devam ediyor. Üniversite eğitimi almak için YKS sınavına giren adaylar puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirdiler. Şimdi ise gözler ÖSYM’ye çevrildi. YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih büyük bir merakla araştırılıyor. Peki 2020 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN OLACAK 2020?

Üniversite kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020’de tarihlerinde gerçekleştirilecek. Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

2020 YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversite elektronik kayıtlarının 29 Ağustos tarihinde başlayacağından dolayı YKS tercih sonuçlarının ise üniversite kayıt tarihinden önce açıklanması bekleniyor.

0 0 Oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerini seveceksin, lütfen yorum yapx
()
x