Eğitim Camiası
Eğitim Camiasının Buluşma Noktası

PicsArt Photo Studio

0 89

1 milyar ‘a yakın indirme ile dünyada en çok kullanılan fotoğraf düzenleyici web 2.0 aracı olduğunu söyleyebiliriz.

PicsArt Photo Studio, özellikle mobil cihazlar için tasarlanmış bir resim düzenleme uygulamasıdır. Tabi ki bilgisayarınızda da kullanabilmeniz mümkün. Düzenlemek istediğimiz resimler üzerinde işlem sağlayabiliyoruz. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kullanımı basit olmakla birlikte Türkçe olması bizlere kolaylık sağlıyor.

PicsArt Photo Studio uygulamasını kullanabilmemiz için bir Gmail‘inizin olması veya Facebook, Twitter hesaplarından birine sahip olmanız yeterli.. PicsArt Photo Studio uygulaması ile yapabileceğimiz bazı işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çizim
  • Kolaj
  • Fotoğraf düzenleme
  • Gif oluşturma

Bu uygulama ile diğer kullanıcıların paylaşmış ya da çizmiş olduğu resimleri de görebiliyoruz. Diğer kullanıcıları Instagram‘daki gibi takip etme özelliği de bulunmakta.

Güvenilir ve en kapsamlı uygulama olması sebebiyle, tavsiye edeceğimiz fotoğraf/resim düzenleme araçları içerisinde ilk sırayı kesinlikle hak ediyor.

Kolaj Yapın

PicsArt’ın kolaj yapımı size yüzlerce ücretsiz şablon sunuyor ve PicsArt topluluğu da yine her gün arka plan olarak kullanılabilecek binlerce yeni fotoğrafı kullanımınıza sunuyor. Aktif olarak çalışan topluluğuyla birlikte güncel içerikler sunan PicsArt’la birlikte birden fazla fotoğrafı dilediğiniz şablonu kullanarak bir araya getirebilirsiniz.

Fotoğraf Editörü PicsArt

PicsArt kesme, kırpma, esnetme, klonlama, metin ekleme ve eğrileri ayarlama gibi araçlarla birlikte fotoğraf düzenlenme konusunda size oldukça fazla seçenek sunuyor. Bu özelliklerle birlikte fotoğraflarınızda istemediğiniz kısımları çıkartabilir, klonlama özelliğiyle birlikte suratınızdaki bir sivilceyi veya yüzünüze düşmüş bir saçı yok edebilir, eğrileri kullanarak fotoğrafınızın gölge ve parlaklık dengelerini düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca, sanatsal fotoğraf filtreleri (HDR dahil), çerçeveler, arka planlar, kenarlıklar, açıklama balonları ve daha fazlasını içeren PicsArt, ince ayarlar yapmak ve fotoğrafınızın sadece bir kısmında geçerli değişiklikler yapmak için bir fırça moduna da sahip.

Çizim ve Kamera

Çizim bölümü de, özelleştirilebilir fırçalar, katmanlar ve profesyonel çizim araçlarına sahip uygulamanın bir diğer bölümü. Böylelikle fotoğrafın üzerine istediğiniz bir çizimi uygulayabilirsiniz.

Kamera bölümünde ise canlı efektlerle fotoğraf çekmenizi ve çıkartma oluşturmanızı sağlayan bir araç. Çektiğiniz fotoğraflardan anında çıkartmalar oluşturma olanağını size sunuyor.

 

Picsart ‘ı aşağıdaki linklere tıklayarak ya da Google Play Store veya Apple App Store’dan indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android İçin : PicsArt

iOS İçin : PicsArt

5 1 Oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerini seveceksin, lütfen yorum yapx
()
x