Eğitim Camiası
Eğitim Camiasının Buluşma Noktası

İletişim

İletişim : bilgi@egitimcamiasi.com

 

Temel Hedef

Eğitim Camiası’nın temel amacı; okurlarıyla devamlı etkileşim halinde, her mecra ve her formatta haber, içerik ve hizmet sunmak ve hayatlarına değer katmaktır.

Gelecek Hedefi

Eğitim Camiası, Türkiye’nin hedeflerine ulaşma çabasında, nitelikli yayıncılık ve toplumsal sorumluluklara gösterdiği özen ile anayasasına ve meslek ilkelerine bağlı, güvenilir, yenilikçi, kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen, doğru, tarafsız ve güncel haberler ile toplumu bilgilendiren, eğitici ve öğretici içerikli yayınlar geliştiren ve bunları yaygınlaştıran öncü medya kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Değerlerimiz

– Tüm canlılara saygılı olmak.
– Doğruluk ve tarafsızlık.
– Dürüst, ilkeli ve hukuka saygılı yayım anlayışını sürdürmek.
– Kişinin ve toplumun haklarına ve özel yaşamına saygılı olmak.
– Çevreye duyarlı olmak.
– Okuyucularımız için değer oluşturmak, okuyucularımızın beklentilerine kaliteli ve istikrarlı yayım anlayışı ile cevap vermek.

 

İletişim Nedir?

En genel anlamıyla : ‘’Kaynak ve alıcı arasındaki bilgi alışverişi, bilgi aktarma ve iletiye ortak bir anlam kazandırma süreci” olarak tanımlanır. İletişim sözcüğü Latince kökenli olmakla beraber communication sözcüğünün karşılığıdır.

İnsanlar sosyal çevrede sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmek için çevresindekilerle iletişime geçer. Ayrıca ruhsal – bedensel ihtiyaçları gidermek için iletişim oldukça gereklidir. Doğanın kanun ve kurallarını sağlıklı işletebilmek, hayatta kalma mücadelesinde başarıyla ayrılmak için de iletişim vazgeçilmezdir.

Hiçbir varlık mükemmel değildir. Bu yüzden dünyada bulunan bütün varlıkların hiçbirinin yapısı ve doğası gereği istek ve ihtiyacı bitmez. İletişm dediğimiz olay sadece iki dudağımız arasından dökülen kelimeler değildir. Bir hayvanın canının acıdığını söylemesi için gözlerinden akan yaşlar ve acı bir ses tonu ile bağırması,bir bebeğin karnının acıktığında ağlaması ve telefona kurmuş olduğumuz alarmın sabah çalması ile uyan sinyalini vermesi,  bunların hepsi bir iletişim biçimi olarak kendini göstermektedir.

 

Eğitim Camiası    Meb

İletişim : bilgi@egitimcamiasi.com

Yoruma kapalı.